Pharmasis Logo  
Bugün 14 Temmuz 2024, Pazar 04:05:21
AHBYS AHBYS Girişi LIS LBYS Girişi YONETICI Firma Girişi
Pharmasis Kurumsal Pharmasis Çözüm ve Hizmetler Pharmasis Başarı Hikayelerimiz Pharmasis İnsan Kaynakları Pharmasis Destek Merkezi Pharmasis Bize Ulaşın

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

» Pharmasis LBYS
» Pharmasis HBYS
» Pharmasis PACK
» Pharmasis AHBYS
» Özel Sağlık Uygulamaları
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Özel ve Devlet Hastaneleri için, hasta kabulden hastanın taburcu oluş sürecine kadar yapılan tüm işlemlerin elektronik ortamda yapılmasını sağlayan otomasyondur. Aynı zamanda, hastanelerde yardımcı birimler olan eczane, ambar, ayniyat, insan kaynakları, raporlar ve istatistikler gibi modülleri de içerir. Sağlık.NET'e entegre çalışarak hastane süreçlerinin merkezi sisteme aktarılmasını sağlar. Yine Medula 3.0'a entegre yapısıyla, yapılan hizmetlerin yüzde yüz doğrulukla faturalandırılmasını sağlar.

Ambar, eczane ve demirbaş modülleri ÇKYS ve MKYS servislerine entegredir. PHARMASIS HBYS, üç katmanlı mimarisi, kapsamlı yetkilendirme modülü ve ekstra geliştirilmiş güvenlik sistemiyle Türkiye'de ISO 27001 Güvenlik belgesi alan ilk hastane otomasyonu olacaktır. Aynı zamanda el terminallerinde, taşınabilir hemşire terminallerinde ve wap servisleri ile cep telefonlarıyla birçok modülüne erişimi sağlayarak hastane işlemlerini kolaylaştırmaktadır. PHARMASIS HBYS'e entegre telefonlu, SMS'li ve web sayfası üzerinden randevu sistemleri ile, hastalara mümkün olduğu kadar zahmetsiz hizmet verilebilmektedir. Öte yandan PHARMASIS HBYS, Türkiye'de HL7'ye tam uyumlu ilk hastane otomasyonu olacaktır.

HL7 nedir?
Amerika Ulusal Standart Enstitüsü (ANSI) tarafından yetkilendirilen Standards Developing Organization (SDO) tarafından, merkezi Ann Arbor, Michigan, ABD'de bulunan bir takım tarafından geliştirilmektedir.1987'de Hastane Bilgi Yönetimi Sistemleri (HBYS)'ne yönelik bir standart geliştirmek için kurulan HL7, günümüzde klinik veri'nin iletiminde birçok kurum ve kuruluşda tercih edilen yegane standarttır. HL7, elektronik sağlık verilerinin takası, ilişkilendirilmesi, paylaşılması ve kullanımına hizmet eden geniş çaplı bir framework geliştirmeye adanmıştır. Sağlık Hizmetleri'nin klinik çalışmaları ve yönetimini, iletimi ve değerlendirilmesini sağlamak için dünyanın en çok tercih edilen standartıdır.

HL7, tercih edildiği kurumlara, zaman, iş gücü ve nakit harcamadaki düşüş olarak geri dönmektedir.


 
 

2010© All Rights Reserved